TeeJayova kočkolapka - NBfl 1.8

Co člen fora a jeho vůz, to jedno téma. Pochlubte se svými "kráskami"!
Pravidla fóra
Co člen fora a jeho vůz, to jedno téma. Pochlubte se svými "kráskami"!

Re: TeeJayova kočkolapka - NBfl 1.8

Příspěvekod vhml » 05 črc 2019, 12:52

Parádní práce. Taky jsem kdysi lakoval holou kastli tejden před srazem. Je hezký si to jednou za život zkusit, ale už nikdy více :lol:
vhml
 
Příspěvky: 1070
Registrován: 28 črc 2015, 12:11
Bydliště: Chodsko

Re: TeeJayova kočkolapka - NBfl 1.8

Příspěvekod TeeJay » 05 črc 2019, 20:33

Asi tak, znovu bych se do podobnýho projektu v tomhle měřítku nejspíš vědomě nepustil :) ale jsem rád, že jsem to úspěšně absolvoval a vím, co to obnáší. A taky že mám konečně vyladěný auto v perfektním stavu.
Uživatelský avatar
TeeJay
 
Příspěvky: 1679
Obrázky: 0
Registrován: 17 dub 2015, 23:44
Bydliště: Hradec Králové

Re: TeeJayova kočkolapka - NBfl 1.8

Příspěvekod Dejvid » 06 črc 2019, 10:01

Teda to je děsná slohovka :D Nicméně parádní práce, proti tobě jsem se svym autem naprostej žabař, byť to moje auto zespod po uvedení do probozu vypadalo podobně ;) Ale to broušení celýho spodku kastle si ani nedovedu představit... Tak ať to jezdí ;)
Dejvid
 
Příspěvky: 288
Registrován: 09 lis 2014, 15:29
Bydliště: Jičín

Re: TeeJayova kočkolapka - NBfl 1.8

Příspěvekod TeeJay » 06 črc 2019, 13:55

Taky jsem to psal celej večer :D kdo rozdává ceny za nejdelší příspěvek?
Díky. Jednou se to dá, znovu bych se do toho v tomhlě měřítku taky nepustil, leda bych se fakt nudil a to v dohledné době nehrozí... ;)
Uživatelský avatar
TeeJay
 
Příspěvky: 1679
Obrázky: 0
Registrován: 17 dub 2015, 23:44
Bydliště: Hradec Králové

Re: TeeJayova kočkolapka - NBfl 1.8

Příspěvekod Beny » 08 črc 2019, 10:55

Parádní práce! Chci se optat na tu downpipe s katem, Doporučil bys jí? Jde mi o to že mám motor jen se svodama a dál nic a je otázka jestli to má cenu, nebo rovnou nechat udělat celej vejfuk až do konce na zakázku...
ex: Almera Gti SR20DE; Crf 450R Supermoto
daily: Primera P11 SR20DE
weekend: MX 5 NA
Beny
 
Příspěvky: 230
Registrován: 11 úno 2018, 12:57
Bydliště: Katovice

Re: TeeJayova kočkolapka - NBfl 1.8

Příspěvekod TeeJay » 08 črc 2019, 11:32

Zatím dobrý, takže klidně. Je fajn, že sedí přesně, takže víceméně plug & play na NBfl výfuk. Jen jsem musel dopilovat díru na držáku k převodovce, ale to je práce na 5 minut s pilníkem a svěrákem.
Sportovní kat evidentně katuje, jinak by se už druhá lambda ozvala (už jsem jeden sportovní kat měl, kterej přesně neseděl a brzy odešel), STK mě čeká v září. Zvuk to lehce přiostřilo do toho správného spektra, ale většina zásluhy je na koncáku. Viz videa z Rokoše.
Výkonově to asi nic moc nepřidá, jestli, tak jednotky koní, stejně jako více průchozí koncák Magnaflow. Ale tohle má smysl hlavně u přeplňovaných aut. Jenže turbo potřebuje výfuk úplně jiný, takže ideál ke kompresoru, když nechceš straight pipe (a jakože nechceš) a nenecháš si dělat výfuk na zakázku.
Tady hlavně vítězí cena/výkon, stál asi 5,5k s dopravou z Anglie. Střed IL 4k, koncák 7k. Komplet zakázkovej výfuk od svodů až po koncák s katem ti za 16,5 tisíc asi nikde neudělají, ale zase může být kvalitou dál a mít opravdu výkonový význam (a hlavně si můžeš vybrat průměr (2,5 - 3 palce)). Jenže bůhvíjak ladit výfuk u atmosféry z ní torpédo stejně neudělá. :)
Uživatelský avatar
TeeJay
 
Příspěvky: 1679
Obrázky: 0
Registrován: 17 dub 2015, 23:44
Bydliště: Hradec Králové

Re: TeeJayova kočkolapka - NBfl 1.8

Příspěvekod Beny » 09 črc 2019, 19:33

Díky za odpověď, asi to bude to co hledám. Jen je to u mě složitější že to mám do NAčka, takže jinej koncák i střed...Šlo mi o ten kat, ne vždycky funguje a kdyby ne, můžu to rovnou dělat celý. :) Koně jsou tu taky druhořadý, asi nejsem správnej pilot, vždycky mi přišlo že to víc zabíjí převody než motor.
ex: Almera Gti SR20DE; Crf 450R Supermoto
daily: Primera P11 SR20DE
weekend: MX 5 NA
Beny
 
Příspěvky: 230
Registrován: 11 úno 2018, 12:57
Bydliště: Katovice

Re: TeeJayova kočkolapka - NBfl 1.8

Příspěvekod drzko » 07 srp 2019, 10:34

no.
klobuk dole za to mnozstvo prace co si spravil!
1.8 NBFL
drzko
 
Příspěvky: 353
Registrován: 20 říj 2013, 13:51
Bydliště: Bratislava - Záhorská Bystrica

Re: TeeJayova kočkolapka - NBfl 1.8

Příspěvekod TeeJay » 13 zář 2019, 18:39

Dlouho jsem nic nenapsal, ale koncem července jsem auto dotáhnul, kam jsem chtěl.

Olejový chladič, origo Mocal sandwich plate s termostatem 92°C, opletené hadice, budík na měření tlaku a teploty oleje + teplota vody od Depo Racing.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Koupil jsem úplně nové mlhovky.
Obrázek

Auto jsem zvednul do finální výšky, škrtat není cool. Výš už HSD Monopro opravdu nepustí, ale je to ideál - vjedu všude a zároveň se to na silnici dobře chová a ani to nevypadá jako offroad :lol:
Obrázek

A taky došlo už na třetí STK :) sakra, už to auto mám dlouho.
Uživatelský avatar
TeeJay
 
Příspěvky: 1679
Obrázky: 0
Registrován: 17 dub 2015, 23:44
Bydliště: Hradec Králové

Re: TeeJayova kočkolapka - NBfl 1.8

Příspěvekod OndřejS » 17 zář 2019, 12:16

Ta poslední věta tohohle vlákna je krutě ironická, vzhledem k tomu co visí na Facebooku :D

Odesláno z Huawei P9
96 Miata - 1.8l - Black/Tan http://ondrejsedlacik.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
OndřejS
 
Příspěvky: 194
Registrován: 04 říj 2015, 17:40
Bydliště: Krmelín (OSTRAVA)

PředchozíDalší

Zpět na Krásky členů fora

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 38 návštevníků