Bigovo kanadskej NA (a)sociál

Co člen fora a jeho vůz, to jedno téma. Pochlubte se svými "kráskami"!
Pravidla fóra
Co člen fora a jeho vůz, to jedno téma. Pochlubte se svými "kráskami"!

Bigovo kanadskej NA (a)sociál

Příspěvekod BigBang » 03 led 2020, 01:39

Zdar,

tak nějak jsem čirou náhodou přišel k týhle chudince. Proč náhodou? No, měl jsem (dnes už) předloni půjčenou Anniversarku od kluků z iCabrio a auto super až na jednu věc. Sakra, já se tam pořádně nevešel. Jo a taky nic slabšího bych v tom rozhodně nechtěl. Nepotřeboval jsem auto na běžný ješdění, k tomu mám A2, takže jsem pokukoval po něčem nepraktickém. Táhlo mě to a pořád táhne k něčemu nespolehlivému s wanklem, RX-8, nic jinšího za rozumný peníz není. Samořejmě v nudě jsem brousil tak jednou za dva týdny až měsíc českou inzerci či jeden nejmenovaný německý inzertní server :mrgreen: Nakonec jsem si téměř na den před rokem pořídil motorku. Papíry na ní pořídil až během léta, nicméně jsem mého brouzdání nenechal jen jsem si vždy na rávěr řekl, že mám přece motorku, tak si přece nebudu kupovat ještě auto pro zábavu... To je pravda, ale na čerstvě napadeném sněhu si s A2 nebo nedej bože na motorce neužiju 8-) Jednoho dne jsem tedy opět brouzdal po netu až došly RX-8, tak jsem z hecu začal koukat na MX-5. Co čert nechtěl, byla tam jedna za hodně příjemný peníz (aka podzimní cena) a navíc kousek od baráku.

Byla sychravá listopadová neděle a já se jel na tu nádheru podívat. Je to kousek, cesta mě nebude téměř nic stát, jen čas říkal jsem si. No první pohled potvrdil klasiku - na fotkách prostě vždycky auto vypadá líp. Spusta much, ať už kosmetických, tak i funkčních. Svezl jsem se, pocitově se to tvářilo slušně, jen posilovač neposiloval. Někde to prej teče. Ještě jsme pokecali, já se svezl ještě jednou 1.6, kterou měl na prodej taktéž, a pak jsem sedl do auta a jel na oběd. Cestou jsem ještě přemítal pro a proti. Nejenom cestou na oběd, ale prakticky celý týden. Ano celý týden jsem přemýšlel. S vědomím, že už může být pryč. Nakonec jsem si řekl, že jo, zavolal a domluvil koupi. Domluvit v pondělí volno v práci, a ve středu hurá pro auto. Všechno šlo hladce, takže hezky po obídku jsem si jel na úřad pro značky a hurá domů do garáže.

mx5_003.jpg
moje dva minivozy


A jak to tedy je s autem samotným? Původem američanka, tedy z Kanady, dotažená do Německa, kde nějakou dobu jezdila a následně byla odstavena. Můj tip je ten, že rupnul chladič nebo hadice k němu, jelikož je motor a kapota ohozena fridexem. Následovalo odstavení, prý pětileté a poté dovoz sem k nám, kde dostala jiné zadní pružiny s tlumiči, provizorní opravu zadních lemů a trochu oživovací péče. Poté šla již do mých rukou. Jelikož je střecha tak trochu po smrti, vzal jsem jí včetně modrého hardtopu v jiném odstínu, černý došly :mrgreen: Nebudu nikomu nalhávat, že v době koupě jsem si stále nebyl 100% jist, zda-li si jí nechám nebo ne. Pořád jsem měl a tak trochu i mám v hlavě myšlenku, že jí maximálně na jaře prodám a nic tratit nebudu. Během odstávky se v motoráku uvelebila nějaká havěť, takže byl plný skořápek od ořechů, pavučin a tak. První na řadu u mě přišly rozvody. Když jsem to rozhodil, překvapilo mě to. Všechy řemeny IL Motorsport, kabely k cívkám IL Motorsport... Rozvoďák vyměněn, čert ví jak dlouho tam byl, byť mnoho kilometrů najeto neměl. Jelikož auto parkuji „u rodičů“ v garáži, dostanu se k němu tak jednou za 14 dní. Rozvody to pro tentokrát skončilo. Další runda poté tkvěla ve výměně těsnění pod víkem ventilů (zejména kvůli průsaku oleje do prostoru svíček), všech olejů a filtrů. Mimochodem vzducháč byl taky IL M. Poslední kolo bylo zatím o výměně volantu. No, chtěl jsem lesklou kůži, 330 mm a nakonec mám semiš 350 mm. Co už, byl za bezkonkurenční cenu (bazarovkám nevěřím kvůli fejkům, tak jsem kupoval funglovku). A jelikož jsem nechtěl prasit elektriku na autě, musel jsem trochu poupravit nábu, aby šla nasadit přes seriové „clock spring“ a použít seriový konektor. Zdařilo se. Volant Sabelt SW-390 a nába Luisi jsou tam. Následně došlo na výměnu předních tlumičů. Jeden to měl tak trochu za sebou, druhý by se asi zanedlouho přidal. Vytažení seriových tlumičů znamenalo stažení pružil o pár centimetrů. Ptáte se proč? Inu, nechtělo se mi sundavat horní rameno. A jelikož jsou v Hirošimě tak chytrý, udělali prachovku jako součást dorazu. Geniální. Prachovka na prach, doraz jako nový. Nový dorazy za 6 kil s dodáním někdy příští týden. Fakt ne, takže záložní plán - prachovky z něčeho jinýho. Jmenovitě prachovky z Citigo, jen se zvětší měnší otvor aby seděl na průměr tlumiče. Easy business a pořídíte v každý mototechně.

Co mě čeká:
    - montáž druhé lambdy (momentálně jsou pod autem jen uštíplé kabely) - HOTOVO
    - výměna výfuku (momentálně výfuk z modelu bez přiruby na druhou lambdu) - HOTOVO
    - výměna střechy - HOTOVO
    - rozchodit poslední zatuhlý článek antény (byly zatuhlé tři)
    - vyměnit trubku vratky z hřebene řízení (krátká) - Zaletována stará, nová „ve výrobě“
    - vyčistit interiér
    - rozleštit lak - HOTOVO (co mělo smysl)
    - opravit lak na LP blatníku (víceméně HOTOVO) a zkusit poléčit lak na L dveřích
    - pořádně vyřešit lemy
    - pověnovat se korozi „všude možně“
    - opravit nefunkční ručku na LZ kole - HOTOVO (nový třmen)
    - vyřešit vyhřívání zadního okna (HT)
    - výměna gumové botky kolem řadicí páky - HOTOVO

Úpravy, které bych rád zrealizoval
    - repro do hlavových opěrek - HOTOVO
    - upravit výplně dveří (víc místa na nohy)
    - rám za hlavu (takový, abych o něj nemlátil hlavou)
    - podvozek
    - výfuk (decentní) - HOTOVO (Cobalt)
    - výztuhy zadní nápravnice (sociál je zřejmě nedostal)
    - denní svícení
    - pohrát si s mlhovkou (implementace do světel?)
    - samosvor
Přílohy
mx5_007.jpg
Nába Luisi
mx5_006.jpg
Prachovka
mx5_005.jpg
mx5_004.jpg
Naposledy upravil BigBang dne 26 pro 2020, 15:14, celkově upraveno 4
BigBang
 
Příspěvky: 209
Registrován: 23 pro 2019, 21:45
Bydliště: Kladno

Re: Bigovo kanadskej NA sociál

Příspěvekod Fernie » 03 led 2020, 11:04

Vida, taky se to tak všechno náhodou sešlo :-) Kdybys potřeboval info nebo pomoc s denní svícením nebo reprákama do sedačky, klidně se ozvi. :) Obojí mám docela vyladěný.
Rudá Potvora - NA6, BP, ILmotorsports header, 6q, LSD, MeisterR ZetaCRD.
NA OEM+ DRL - viewtopic.php?f=6&t=5043
http://www.autickar.cz
Fernie
 
Příspěvky: 1027
Registrován: 11 dub 2012, 17:39
Bydliště: Br-no, Br-nein

Re: Bigovo kanadskej NA sociál

Příspěvekod BigBang » 03 led 2020, 13:51

JJ :D ty dodělávky příjdou spíš časem. Teď to musím odladit hlavně funkčně ;)
BigBang
 
Příspěvky: 209
Registrován: 23 pro 2019, 21:45
Bydliště: Kladno

Re: Bigovo kanadskej NA sociál

Příspěvekod Fernie » 03 led 2020, 14:39

Vidíš, koukám, že možná kus toho výfuku bych ještě našel na garáži. Mrknu se. Mimochodem, výhřev HT je taky dost jednoduchej, pokud se nebojíš nakrimpovat si vlastní konektor místo relátka a tak. :)
Rudá Potvora - NA6, BP, ILmotorsports header, 6q, LSD, MeisterR ZetaCRD.
NA OEM+ DRL - viewtopic.php?f=6&t=5043
http://www.autickar.cz
Fernie
 
Příspěvky: 1027
Registrován: 11 dub 2012, 17:39
Bydliště: Br-no, Br-nein

Re: Bigovo kanadskej NA sociál

Příspěvekod BigBang » 03 led 2020, 16:04

Kdyby byla, tak by to bylo super :) A co se týče výhřevu, tak vlastně vzhledem k velikosti interiéru mi to zadní okno včera rozmrzlo snad stejně rychle jako kdybych měl zapnutej výhřev :mrgreen:
BigBang
 
Příspěvky: 209
Registrován: 23 pro 2019, 21:45
Bydliště: Kladno

Re: Bigovo kanadskej NA sociál

Příspěvekod BigBang » 04 led 2020, 20:28

Hoši, tak to mě poserte. Byl jsem Miatu naposledy projet než jí zase na 14 dní odstavím. Celá cesta bez problémů a když už jsem se vracel, skoro doma, dostal jsem na kruháči nedotáčivej smyk. Jelikož jsem jel pomalu, šlápnul jsem na brzdu a zastavil. V momentě zastavení do mě najela ženská. Je to normální? :roll:

mx5_009.jpg


U mě naštěstí nic, jen odřenej nárazník a ulomenej růžek blinkru, ona hnutý světlo, odřenej a vyskočenej nárazník. Což o to, vrchlol byl, když jsem vylezl. Prej „cos to dělal?“ A prej že jsem do ní naboural :roll: :lol: Měl jsem sto chutí jí seřvat, že je kráva, ale na autě v podstatě nic nebylo, tak jsem se uklidnil a v klidu jí vysvětlil, že když zavolá chrániče, tak to stejně bude její vina, protože já jel po kruháku... Nakonec se s tím nějak smířila. Nejlepší byl její otec/tchán, kterej tam chvíli po tom přišel. Prej „to je jenom to světlo? Já už viděl auto na střeše“ :lol: :lol: A potom, „co jsem tak pochopil, tak to byla stejně její vina“. Jen jsem přitakal :lol: :lol: :lol:
Přílohy
mx5_008.jpg
BigBang
 
Příspěvky: 209
Registrován: 23 pro 2019, 21:45
Bydliště: Kladno

Re: Bigovo kanadskej NA sociál

Příspěvekod MacTeine » 04 led 2020, 20:45

Pěkný no, možná jsi jí měl nechat ty pomahače zavolat :lol: :lol: Ze situace na fotce je vina celkem jasná a přinejhorším by pojišťovna nic neproplatila :D
NCfl 2011 2.0 Karai
Ex: NBfl 2001 1.8
Uživatelský avatar
MacTeine
 
Příspěvky: 431
Registrován: 30 bře 2014, 19:37
Bydliště: Praha

Re: Bigovo kanadskej NA sociál

Příspěvekod BigBang » 04 led 2020, 22:45

Ještě by to vyhodnotili jako totálku :lol: :lol: :lol:
BigBang
 
Příspěvky: 209
Registrován: 23 pro 2019, 21:45
Bydliště: Kladno

Re: Bigovo kanadskej NA sociál

Příspěvekod David_5555 » 06 led 2020, 18:36

Na tohle se PČR nevolá. Sepíše se EURO, dá na pojišťovnu a je to.
Mě jednou na parkovišti jedna ženština u O1 provalila PP dveře. Naštěstí na mě počkala, dohodli jsme se, že mi dá tři tisíce a všechno vyřízeno na místě. Jen jsem pak sháněl dveře a půl dne je přestrojoval.
Mazda MX5 NA cosmo
David_5555
 
Příspěvky: 15
Registrován: 19 črc 2018, 21:44

Re: Bigovo kanadskej NA sociál

Příspěvekod MacTeine » 06 led 2020, 20:53

Jo jasně, když se druhá strana rozčiluje nad tvojí vinou a přitom víš (nebo si myslíš), že jsi v právu, tak mi poraď, jak bys sepisoval EURO ;)

Hezký příklad: Kolegovi to poslala nějaká česky mluvící cizinka při vyjíždění z podélného stání od chodníku přímo do auta. Jasná situace? Prd, stejně se PČR volali, protože paní se zcela vážně hádala, že dávala blinkr :mrgreen:
NCfl 2011 2.0 Karai
Ex: NBfl 2001 1.8
Uživatelský avatar
MacTeine
 
Příspěvky: 431
Registrován: 30 bře 2014, 19:37
Bydliště: Praha

Další

Zpět na Krásky členů fora

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 62 návštevníků